Inwertery Przetworniki i Moduły do EL Wire

Przetwornik (przetwornica) lub inwerter EL Wire jest niewielkim konwerterem najczęściej prądu stałego (ang. Direct Current/DC) na odpowiedni prąd przemienny (ang. Alternating Current/AC) wymagany do rozświetlenia rdzenia i aktywowania luminoforu. Nasze zasilacze pracują w bezpiecznych i rekomendowanych granicach dla przewodów elektroluminescencyjnych, aby zbalansować wysoką jasność i satysfakcjonującą żywotność.

Inwertery składają się z wielu komponentów i są przystosowane do zasilania z różnych źródeł AC/DC dzieląc się na wiele modeli, które można dopasować do własnego projektu. Aby uzyskać największą efektywność inwertery należy ściśle dostosować do długości oraz typu przewodu. Każdy przetwornik określa odpowiedni przedział długości EL-Wire. Jasność świecenia można zmieniać poprzez modyfikację napięcia lub częstotliwości - nie pozostaje to bez wpływu na dodatkowe parametry jak żywotność.

Każdy z przetworników posiada przypisaną wartość która określa jak długi odcinek przewodu EL Wire może zasilić. Wynosi ona w granicach od 0 do nawet 500 metrów.

Dwa podstawowe rodzaje zasilania to:

^ Zasilanie prądem stałym DC (od 1,5V do 24V)
^ Zasilanie prądem przemiennym AC(220-230V).

 

Na przestrzeni lat działalności firmy i zdobytego doświadczenia w technologii elektroluminescencyjnej, w chwili obecnej zaopatrujemy się i wytwarzamy tylko najwyższej jakości inwertery oraz neony EL Wire Generacji 2,3,4 oraz tworzymy ich ulepszenia w Generacji 5. Nie znajdziesz tutaj tanich, chinskich imitacji.

EL Wire certyfikaty

Zapraszamy na nasz BLOG EL WIRE gdzie znajdziesz dużo więcej informacji, inspiracje i projekty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl