O EL-Wire

 

Gdy przychodzi stworzyć świecący projekt – EL-Wire nie ma konkurencji, bez znaczenia czy chcesz „rozświetlić” swój rower podczas nocnej przejażdżki czy też robisz kosztowny kostium na festiwal – nasze przewody dają Ci najszerszy wachlarz możliwości. Nauczymy Cię jak korzystać z produktu: ciąć, łączyć, kontrolować, zasilać i ostatecznie wykonać pierwszy własny projekt.
Przed rozpoczęciem zapoznaj się z działem "Często zadawane pytania" aby wiedzieć z czym masz do czynienia.

 

 Aby rozpocząć przygodę z przewodami elektroluminescencyjnymi skorzystaj z ZESTAWÓW STARTOWYCH

 

Z CZYM TO SIĘ JE

Korzystanie z produktów elektroluminescencyjnych daje szerokie spectrum możliwości i udogodnień w przygotowaniu własnych projektów. Po pierwsze, przewody są elastyczne, masz możliwość przyszycia ich do odzieży, przytwierdzenia do części ruchomych i wyginania w kształt jaki potrzebujesz. Po drugie mamy największą bazę asortymentu, zaczynając od wyboru koloru przez rodzaj a kończąc na rozmiarze. Przez rodzaj mamy na myśli typ samych przewodów (ruchome, z płaszczem, standardowe) jak i formę (przewód, taśma, panel). Wszystkie produkty mogą być wycinane do wymaganego kształtu jak i rozmiaru przy zachowaniu kilku wskazówek. Do zasilania potrzebny jest prąd przemienny (ang. Alternating current, AC). Inwertery(lub przetworniki) zmieniają prąd stały DC na przemienny AC potrzebny do zasilania – ważne jest aby izolować końcówki uciętych przewodów aby nie doznać „kopnięcia” prądem.

 

 

 eHow Contributor

 

CO POTRZEBUJESZ?

Jeżeli zakupiłeś ZESTAW STARTOWY masz wszystko czego potrzebujesz aby zacząć. Jeżeli jeszcze nie wybrałeś swojego zestawu startowego – do podstawowej obsługi i uruchomienia pierwszego projektu będziesz potrzebował:

Przewód ELwire (przykładowo długości 1 do 5 metrów)
Przetwornik (przykładowo xxxDC3V aby zasilić powyższy przewód)
Baterie (w przypadku powyższego przetwornika - 2xAA)
Wydaje się niewiele, jednak to wszystko czego potrzebujesz aby zacząć.

 

JAK UŻYWAĆ

Użycie produktu jest banalnie proste, wystarczy spiąć męską końcówkę (JST) idącą od przewodu do żeńskiej końcówki inwertera. Upewnij się, że połączenie jest solidne. Zdejmij osłonę baterii w przetworniku i włóż baterie. Załóż osłonę i wciśnij przycisk – przewód powinien zaświecić. W zależności od przetwornika, po ponownym kliknięciu przełączy się tryb pracy (miganie, szybkie miganie).

 

Przeciążenia (underpowering, overpowering)

Specyfikacja przetworników nie bierze się znikąd, przykładowo jeżeli posiadasz inwerter przeznaczony do zasilania od 5 do 15 metrów przewodu to:


Zasilając przewód krótszy od 5m ryzykujesz uszkodzenie przewodu i przeciążenie przetwornika. Uzyskasz mocniejsze światło kosztem żywotności.
Zasilając przewód dłuższy od 15m powoduje nadmierne grzanie i może doprowadzić nawet do spalenia. Jasność przewodu będzie niższa.
Wartym wspomnienia jest również użycie złego źródła zasilania w przetworniku (użycie 12V do przetwornika 6V), wprawdzie przewód zaświeci zdecydowanie jaśniej, jednak przetwornik bardzo szybko nagrzeje się co może doprowadzić do spalenia i pożaru.


WAŻNE WSKAZÓWKI

- Używaj porządnych baterii -> najlepsze są baterie alkaliczne (jak duracell). Jeżeli nie musisz, nie używaj akumulatorków gdyż ich napięcie wynosi 1,2V (standardowe baterie 1,5V) co powoduje, że przewód świeci słabiej. Łącząc 8 sztuk akumulatorów AA uzyskujesz tylko ponad 9V a nie 12V. Możesz użyć naszych 12v akumulatorów Li-On

- Pamiętaj aby wyłączać przetwornik -> gdy zakończysz zabawę z przewodami, odłączając je od przetwornika, zawszę wyłącz urządzenie! Przetwornik bez podłączonych przewodów może ulec uszkodzeniu.

- Możesz połączyć kilka rozdzielaczy do jednego przetwornika, używając przewodów o różnych długościach i kolorach. Pamiętaj jednak, aby dobrać odpowiedni przetwornik do takiej kombinacji, podlicz łączną długość przewodów (srednica nie ma znaczenia)

- Osłaniaj miejsce połączenia zasilania – jak dotąd jest to najbardziej wrażliwy punkt przez co najczęściej powodujący awarię – zabezpiecz je, usztywnij w jakikolwiek sposób, jeżeli używasz przewodu na kostiumie, upewnij się, że ta część jest z dala od łokci lub miejsc gdzie jest narażona na długotrwałe wyginanie, jeżeli samodzielnie wykonujesz połączenie lutowane – upewnij się, że wykonałeś je prawidłowo (delikatnie wygnij, naciągnij połączenie) a następnie odpowiednio je zabezpiecz koszulkami termokurczliwymi i w razie potrzeby taśmą izolacyjną.

- Wyższa częstotliwość / większe napięcie skutkuje jaśniejszym świeceniem jednak skraca żywotność materiału.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl